Trwa ładowanie proszę czekać ...

Wyeliminuj osady z silnika dzięki usłudze czyszczenia paliwa

6 kwietnia 2021

Niewielka ilość nagaru w silniku to nic wielkiego. Jednak z czasem ich nadmiar obniża zużycie paliwa i hamuje przyspieszenie. Jeśli zauważasz te objawy, być może nadszedł czas, aby przyjrzeć się układowi paliwowemu - zwłaszcza jeśli Twój silnik ma przebieg od 60 000 do 100 000 mil.

"Nie ma jednego uniwersalnego standardu określającego, kiedy konieczna jest usługa czyszczenia paliwa" - powiedział Jack Nerad, dyrektor wykonawczy ds. redakcji w KBB Kelley Blue Book - "Przestrzeganie zaleceń producenta dotyczących obsługi serwisowej jest zawsze najlepszym sposobem na uzyskanie maksymalnej wydajności i utrzymanie gwarancji" - dodał Nerad.

Układ paliwowy składa się z trzech ważnych części: filtra, pompy i wtryskiwaczy. Wszystkie trzy są krytyczne dla zapewnienia, że gaz podróżuje ze zbiornika do wtryskiwaczy, przed odparowaniem wewnątrz silnika. Brud i zanieczyszczenia w jednej części systemu mogą zatkać inną, co może spowodować obciążenie i uszkodzenie silnika.

Wtrysk paliwa to technologia, która elektronicznie wtryskuje gaz do silnika. Oczywiście jest to skomplikowany system, który czasami wymaga uwagi.

Nowoczesne systemy paliwowe są nie tylko bardziej zaawansowane niż wcześniejsze formy wtrysku paliwa, ale nazwa marki benzyny zawierają również ważne detergenty, które pomagają utrzymać silniki i wtryskiwacze czyste, Nerad powiedział.

"W markowych paliwach jest wystarczająco dużo detergentu, że powinno być dobrze", powiedział. "Ale jeśli zauważysz powolne przyspieszanie lub zmniejszoną oszczędność paliwa, powinieneś rozważyć sprawdzenie systemu przez eksperta".

Nerad mówi o układach paliwowych i o tym, co może zawierać usługa czyszczenia:

  • Dokładny serwis usuwa wtryskiwacze i czyści je na specjalnie zaprojektowanej maszynie.

  • Sklepy mogą również oferować mniej kosztowną usługę, która polega na przesłaniu roztworu czyszczącego przez silnik, gdy pozostaje on zamontowany.

  • Wszystkie benzyny zawierają detergenty, które zapobiegają powstawaniu osadów węglowych, ale ilość detergentu jest bardzo różna. Marki premium używają więcej detergentu, marki okazyjne mniej.

  • Czyszczenie wtrysku paliwa może nie być konieczne, sprawdź z zaufanym doradcą serwisowym i harmonogramem interwałów serwisowych.

  • Bezpośredni wtrysk benzyny - bardziej zaawansowany system wtrysku, który wykorzystuje wyższe ciśnienie - staje się powszechny. Niektóre z tych nowszych systemów okazały się być bardziej podatne na zatkanie niż zwykły wtrysk paliwa.