Trwa ładowanie proszę czekać ...

Zabezpieczenie lakieru przed solą drogową - powłoki ceramiczne

12 marca 2017

Zima to dla większości z nas taki czas, który raczej traktujemy niekorzystnie. Mamy krótki dzień, niską temperaturę, konieczność ubierania się na cebulkę. Któż nie oczekuje wtedy, by przyszła szybko wiosna? Podobnie jak my również nasze samochody nie lubią tego okresu ze względu na złe warunki atmosferyczne i sól drogową, która prędzej czy później na naszym samochodzie się znajdzie.

Czym charakteryzuje się sól drogowa ?

Sól drogowa to nic innego jak czysty chlorek sodu, który niestety dla karoserii samochodowej będzie wyjątkowo szkodliwy. Mimo iż obecnie mamy systemy lakiernicze, które mają mieć dobrą ochronę to powstają odpryski z kamieni i zarysowania a tam jak dostanie się sól drogowa mamy gwarantowaną rdzę.

Jak dbać o nasz samochód zimą ?

Przede wszystkim trzeba będzie zacząć od dokładnej inspekcji naszego pojazdu, by odnaleźć wszelkie rysy i odpryski. Miejsca te będą szczególnie narażone na działanie soli drogowej i dlatego ich naprawa natychmiastowa będzie konieczna. Najprościej będzie przygotować zaprawkę lakierniczą. W sklepach specjalistycznych znajdziemy takie propozycje, które są dobrane pod kolor samochodu, potem będzie można uzupełnić wszystkie istniejące ubytki.

Zabezpieczenie lakieru

Najtrwalsze sposoby zabezpieczenia lakieru

Kolejny krok to zabezpieczenie karoserii. Ze względu na to, że mamy różne sposoby zabezpieczeń na rynku będzie można dopasować je do naszych potrzeb i zasobności naszego portfela. Pomijając ochronę podwozia popularny baranek można będzie resztę karoserii chronić poprzez przygotowanie wosku syntetycznego, który ma takie właściwości, że będzie gwarantował nam odpychanie brudu i zapobiega przyleganiu zanieczyszczeń do samochodu.

Skuteczniejszą i trwalszą oraz lepszą jakościowo ochroną będzie rzeczywiście przygotowanie powłoki ceramicznej, która będzie efektywniejsza niż wosk i dlatego dobrze się sprawdzi. Tworzy ona specjalny szklany pancerz na lakierze, który może chronić przed złymi warunkami atmosferycznymi, dodatkowo będzie nam gwarantować ochronę przed zarysowaniami.

Powłokę można nakładać także na felgi aluminiowe, które ze względu na styczność z brudem są bardzo narażone na uszkodzenia. Kolejna metoda zabezpieczania solą drogową z pewnością będzie używanie bezbarwnych folii ochronnych. Folie takie mają grubość około 170 mikronów. Na koniec trzeba pamiętać o jednej zasadzie. Nawet jeśli nasz budżet nie pozwala na stosowanie drogich powłok należy pamiętać, by po prostu dobrze dbać o swój pojazd.