Trwa ładowanie proszę czekać ...

Nowy samochód. Czy warto go zabezpieczać powłokami ochronnymi?

12 marca 2017

Chyba każdy kierowca marzy o tym, by kupić nowego samochodu. Moment, gdy udajemy się do salonu i dostaniemy kluczyki do naszego samochodu to chwila, którą na długo się zapamięta. Idealnie prezentująca się karoseria, wspaniały, pachnący środek to takie aspekty, które pobudzają wyobraźnię kierowcy.

Chyba każdy marzy o nowym samochodzie. W takim momencie budżet będzie już mocno nadwyrężony, ale i tak warto się zastanowić nad zakupem specjalnej powłoki ochronnej.

Zabezpieczenie lakieru

Na wstępie warto podkreślić, że samochody salonowe nie posiadają żadnej ochrony na lakierze czy felgach. Kupując auto mamy piękny produkt, ale o jego stan trzeba będzie samemu zadbać. Czy warto więc zdecydować się na samochód z ochronnymi powłokami. Oczywiście, że warto właściwie trzeba zabezpieczyć lakier. Dlaczego to zrobić? Właśnie postaramy się to dziś powiedzieć.

Obecnie ochrona środowiska to temat powszechni, dlatego stosuje się tak zwane ekologiczne lakiery, a to wiąże się z tym, że nie ma tam utwardzaczy i jest produkowany na bazie wody. To będzie powodować niesamowitą miękkość lakieru, który jest nieodporny na zarysowania. Może się wydawać to niemożliwe, ale tak naprawdę lakier można zarysować nawet ręcznikiem w czasie mycia.

Kosmetyka lakieru

Ochrona przed zarysowaniami

Wnętrza aut wyglądają świetnie, ale musimy wiedzieć, że plastiki są bardzo podatne na wycieranie. Na całe szczęście możemy obecnie zastosować powłoki ochronne, którymi będziemy zabezpieczać skutecznie każdy element samochodu zaczynając od karoserii przez felgi, szyby, kończąc na silniku. Każda powłoka będzie nadawać szklistości oraz głębi lakieru, a w przypadku ceramiki czy hybrydy będzie można zabezpieczyć auto przed zarysowaniem. Ze względu na odpychanie wody i brudu nasz pojazd będzie dłużej utrzymywany w czystości.

Nałożenie powłoki

Warto także wspomnieć, że pod nałożeniem powłoki należy taki lakier również odpowiednio przygotować i usunąć z niego wszelkie skazy. Niestety nowe samochody w czasie transportu będą narażone na działanie różnych warunków atmosferycznych i dlatego właściwie od samego początku mają one pewne niedoskonałości.

Okazuje się, że już spora ilość pojazdów z salonów ma różne zarysowania, odpryski czy nawet zmatowienia, których nie widać, gdy odbieramy auto, ponieważ nakłada się krótkotrwałe woski, które dają połysk a jednocześnie ukrywają te niedoskonałości. Jeśli mamy takie przygotowanie lakieru będzie można wykonać jego zabezpieczenie, które sprawi, że dłużej będzie w dobrym stanie.