Trwa ładowanie proszę czekać ...

Mycie samochodu po zimie

12 marca 2017

Kiedy po mroźnej i ponurej zimie coraz śmielej zaczyna się pokazywać słońce za oknami a temperatura idzie w górę pewnie każdy kierowca zaczyna myśleć o sezonie letnim. Dlatego warto dobrze przygotować się do wiosny i dokładnie myć samochód po mroźnej zimie, która będzie porą roku wpływającą niekorzystnie na nasze pojazdy.

Dlaczego zima ma taki negatywny wpływ? Chodzi między innymi o sól drogową, do tego również błoto pośniegowe, wszelkie inne zanieczyszczenia oraz różnice temperatur, które źle działają na nasz samochód.

Prawidłowe mycie samochodu

Mycie powinno się rozpocząć od obfitego płukania wodą pod ciśnieniem, by usuwać pierwszy brud, szczególną uwagę należy zwracać uwagę na dolne partie auta, nadkola czy wnęki, gdzie jak wiadomo pojawić się mogą zanieczyszczenia. Po solidnym spłukaniu nakładamy aktywną pianę. W czasie, gdy piana zaczyna reagować na powierzchni karoserii, możemy wykorzystać ten czas i czyścić nadkola. W tym celu warto zaopatrzyć się w specjalną szczotkę, która będzie nam taką pracę ułatwiać. Nadkola to taki element, gdzie w okresie letnim zbiera się brud dlatego warto tą część również bardzo dokładnie wymyć.

Dekontaminacja lakieru

Po spłukaniu aktywnej piany myjemy auto dobrze znaną już metodą na dwa wiadra. Dzięki temu karoseria będzie czysta, a samochód zaczyna się prezentować naprawdę perfekcyjnie. Czy są kolejne kroki jakie jeszcze będzie można jeszcze wykonać?

Regeneracja samochodu

Warto przeprowadzić dekontaminację lakieru, a więc czyścić lakier ze wszystkich naleciałości takich jak asfalt, słoma. Zaopatrujemy się w odpowiednią chemię i glinkę a potem krok po kroku bardzo dokładnie oczyszczamy karoserię. Po takim zabiegu spłukujemy samochód i następnie suszymy.

Korekta lakieru

Ostatni etap pielęgnacji to dodatkowo jednoetapowa korekta lakieru dzięki temu można zdecydowanie odświeżyć wygląd naszego samochodu. Przed każdym zabiegiem trzeba sobie rozważyć na jakim efekcie nam zależy, przekalkulować trzeba również koszty, czas wykonania prac i ewentualnie czy będziemy zadowoleni z kalkulacji koszt do efektu jaki udało się uzyskać.

Na pewno ta kwestia jest bardzo ważna i musi być brana pod uwagę. Warto bowiem pamiętać, że nikt nie chce wydawać dużych pieniędzy na taką naprawę, której efekty będą minimalne, nie będziemy z nich zadowoleni. Jeśli wcześniej uda się wszystko przekalkulować mamy gwarancje, że będziemy zadowoleni z efektu jaki uda się wypracować.