Trwa ładowanie proszę czekać ...

Pielęgnacja auta, a najczęściej popełniane błędy

20 maja 2017

Jeśli ktoś myśli o tym, by samodzielnie czyścić swój samochód powinien wiedzieć jak to robić, ponieważ jeśli nie będziemy działać racjonalnie można tak naprawdę szybko doprowadzić do uszkodzeń. Wydaje się, że zajęcie to jest bardzo proste, ale jak często się mówi pozory mylą.

Kierowcy pewnie nie raz mogli się przekonać, że w trakcie pielęgnacji łatwo doprowadza się do uszkodzenia karoserii. podpowiemy więc na czym polega mycie samochodu i jak unikać najczęściej popełnianych błędów.

Chemia gospodarcza i środki czystości

Niekiedy używa się do czyszczenia tych samych środków co w domu i to błąd. Przygotowywane są one pod kątem domowego sprzątania a nie do pojazdu. do samochodu trzeba mieć środki, które mają takie dokładnie przeznaczenie i są dla samochodów bezpieczne. Jeśli wybierzemy płyn do mycia naczyń zamiast szamponu bardzo często w ten sposób doprowadzimy do uszkodzenia karoserii. podobnie, jeśli to skórzanej tapicerki nie będzie się używać odpowiedniego preparatu doprowadzi się do jej odbarwienia. W czasie pielęgnacji auta każdy element działań może mieć znaczenie, między innymi to czy auto będzie dokładnie wypłukane. W trakcie mycia używamy dwóch wiader, w jednym znajduje się woda z płynem, w drugim zaś będzie się mieścić czysta woda, gdzie można płukać mikrofibrę, która przeznaczona jest do mycia samochodu.

Jak prawidłowo myć samochód

Myjka ciśnieniowa

Ostrożnie trzeba również stosować myjkę ciśnieniową. Bezdotykowe mycie nie będzie powodować rys, jeśli jednak lanca będzie nadmiernie zbliżana do samochodu te rysy będą się pojawiąć. najlepszy możliwy dystans to kilkanaście centymetrów. Szczególnie trzeba uważać, gdy będzie się myło koła, gdzie znajduje się wrażliwy czujnik ABS. Uważać należy również w trakcie mycia tych elementów, gdzie pojawiają się również emblematy różnego rodzaju. Wysokie ciśnienie może je uszkodzić.

Karoseria

Nie można wycierać karoserii na sucho, ponieważ nawet na suchym teoretycznie samochodzie pojawia się kurz. Jeśli zaczniemy go ścierać szybko doprowadzi się do porysowania samochodu. Jeśli ten kurz jest takim elementem, który nam przeszkadza będzie trzeba po prostu umyć taki samochód. Gdy już pielęgnujemy samochód trzeba będzie dbać o różne istotne kwestie. Między innymi nie można nakładać preparatów, gdy będzie wysoka temperatura a lakier będzie rozgrzany. W ten sposób można doprowadzić do niekorzystnych efektów. Wosk i szampon nakładamy w cieniu. Nie płuczemy auta w pełnym słońcu. Jeśli na lakierze pojawiać się będą ptasie odchody należy je jak najszybciej usunąć, ponieważ mają one żrący charakter i mogą powodować również odbarwienia na lakierze.