Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak myć auto z powłoką ceramiczną

13 marca 2017

Odbierając samochód, który będzie zabezpieczony powłoką ceramiczną mamy gwarancje, że stan będzie idealny. Pojawi się głęboki połysk, doskonała szklistość. Jednak nie zawsze tak będzie. W związku z tym, że użytkuje się auto codziennie cały czas będzie można mówić o negatywnym wpływie środowiska i z biegiem czasu mniej lub bardziej się zabrudzi. Jak więc takie auto umyć?

Czy proces mycia będzie się różnić od pielęgnacji karoserii, która nie będzie zabezpieczona? Nie jest to trudne, ale o pewnych kwestiach trzeba będzie pamiętać.

Proces mycia

Zabezpieczenie samochodu powłoką ceramiczną, kwarcową czy hybrydową nie będzie wpływało raczej na technikę mycia. Na każdy samochód należy na początek nałożyć aktywną pianę, ponieważ największy brud w ten sposób się rozpuści i potem będzie można myć auto na zasadzie dwóch wiader. jedno wiadro z czystą wodą, drugie z szamponem i wodą. W taki sposób uniknie się zarysowania karoserii, ponieważ rękawica będzie płukana w czystej wodzie i w ten sposób brud będzie spływał na dno. Ryzyko pojawienia się rys w ten sposób zostanie praktycznie zminimalizowane do zera. Rękawica, która będzie płukana w czystej wodzie również będzie utrzymana w lepszym stanie.

Zabezpieczenie lakieru

Płukanie i suszenie

Gdy już auto będzie umyte na koniec trzeba jeszcze wykonywać jego płukanie pod ciśnieniem, po czym można przechodzić do osuszania. Różnica w myciu auta, które nie jest zabezpieczone powłoką będzie takie, że pielęgnujemy je rzadziej. Jedna z właściwości nałożonej powłoki będzie bowiem to, że auto jest skutecznie zabezpieczone przed osiadaniem kurzu i brudu i dzięki temu dłużej będzie to auto czyste.

Dostosowane kosmetyki samochodowe

O jakich drobnych wyjątkach można wspominać w tym miejscu? Przede wszystkim powłoki mimo, że są odporne na specjalną chemię do aut, to jednak wielu producentów dla pewności zachęca do stosowania specjalnie przystosowanych do powłok kosmetyków. To właściwie najlepsza opcja na jaką będzie się można zdecydować. najbezpieczniej jednak do mycia samochodów używać środków z neutralnym pH. Chemia zasadowa bądź kwaśna mimo wszystko po czasie osłabić może powłoki.