Trwa ładowanie proszę czekać ...

Nie pozwól, by lato zahamowało rodzinną zabawę

21 maja 2021

Jest jedna ważna część planowania wakacji, którą zbyt wielu kierowców pomija: Wizyta w centrum serwisowym w celu sprawdzenia hamulców. Zrób ten ważny krok na długo przed wpisaniem do Google Maps celu swojej rodzinnej wycieczki.

"Nikt nie chce mieć problemów z hamulcami podczas podróży" - powiedział Tony Molla, wiceprezes Automotive Service Association, teksańskiej organizacji non-profit zajmującej się konserwacją pojazdów. "To zakończy wakacje w pośpiechu.

slnik

"Zawsze sprawdzaj hamulce przed wyjazdem na wakacje".

Układ hamulcowy pozostaje istotnym elementem bezpieczeństwa, który jest podatny na problemy podczas intensywnej letniej pogody. Ciepło jest głównym winowajcą, zwłaszcza w przypadku pojazdów załadowanych podróżnymi i ich sprzętem.

Hamowanie zależy od tarcia, a proces ten z czasem powoli niszczy układ hamulcowy. Rutynowa konserwacja szczęk hamulcowych, płynu i przewodów zapobiega normalnemu zużyciu i uszkodzeniu, które może stać się kosztownym bólem głowy.

Tarcie i ciepło mogą powodować nierównomierne zużycie części hamulcowych i zanieczyszczać płyn hamulcowy.

Jeśli klocki hamulcowe ulegną nadmiernemu zużyciu, metal w nich zawarty może trwale uszkodzić wirnik. Zamiast drobnej naprawy hamulców może się wtedy okazać, że trzeba będzie wymienić cały układ hamulcowy.

Co może zawierać typowy przegląd hamulców?

  • Sprawdzenie szczelności pompy hamulcowej. Ten zbiornik pod maską silnika przechowuje płyn hamulcowy i musi być okresowo sprawdzany pod kątem zużytych uszczelek.
  • Sprawdzenie węży hamulcowych pod kątem degradacji. Przewody te transportują płyn hamulcowy do i z różnych elementów układu hamulcowego. Zużyte przewody powodują, że układ hamulcowy jest niewydajny.
  • Sprawdzenie przewodów płynu hamulcowego. Hamulce są układem hydraulicznym, który do prawidłowego działania wymaga płynu. Nieszczelne lub uszkodzone przewody hamulcowe obniżają wydajność układu.
  • Sprawdź działanie hamulca postojowego pojazdu. Poproś swojego doradcę serwisowego o sprawdzenie układu, aby upewnić się, że działa on prawidłowo. Łatwo jest to przeoczyć, rozważając naprawę hamulców.