Trwa ładowanie proszę czekać ...

Co typowe wycieki płynów mówią o stanie pojazdu?

21 maja 2021

Konserwacja zapobiegawcza pozostaje najlepszą obroną przed naprawami awaryjnymi. Eksperci zwracają szczególną uwagę na utrzymanie świeżych, czystych płynów, które zapewnią trwałość na lata. "Utrzymywanie poziomu płynów jest podstawą bezpieczeństwa pojazdu" - powiedział Henry Jasny, starszy wiceprezes Advocates for Highway and Auto Safety.

"Nawet jeśli nie jesteś typem, który wyskakuje otworzyć maskę lub zajrzeć pod samochód, rutynowy serwis utrzymuje cię świadomy wszelkich potencjalnych problemów". Świadomi ekologicznie kierowcy mają również obowiązek dbania o środowisko, aby zająć się wyciekami płynów. "Kiedy z Twojego samochodu wycieka olej na ulicę, to nie tylko wycieka on na ulicę" - powiedziała Jane Peirce z Departamentu Ochrony Środowiska w Massachusetts. "Z ulicy olej dostaje się do kanalizacji burzowej, a następnie do naszych jezior, rzek i strumieni". National Institute for Automotive Service Excellence (ASE) oferuje następujące wskazówki i spostrzeżenia na temat wycieków płynów: Kolor czerwony: Wyciek prawdopodobnie związany ze skrzynią biegów lub układem wspomagania kierownicy.

audi

Czarny: Stary olej, płyn przekładniowy, który się zepsuł. Zielony: Płyn chłodzący silnik, używany, aby zapobiec przegrzaniu silnika. Żółty: Płyn hamulcowy, ciemniejsze odcienie żółtego oznaczają, że płyn się starzeje i wymaga wymiany. Stary płyn hamulcowy przyjmuje tlen i zmniejsza wydajność hamulców. Niebieski: Płyn do spryskiwaczy Bezbarwny: Woda, płyn do wspomagania kierownicy lub benzyna. Poziomy wycieków Plama pod samochodem: Monitorować i sprawdzać, czy problem się utrzymuje lub pogarsza. Mokry: Nie jest to aktywne kapanie, ale jest więcej niż plama. Wyciek: Krople zbierają się pod pojazdem. Zaplanuj wizytę w centrum serwisowym. Przeciekanie: Tworzą się kałuże. Natychmiast udaj się do serwisu, nawet jeśli nie jesteś umówiony na wizytę. Wylewanie się: Płyn wypływający z pojazdu. Odholuj pojazd do mechanika dla bezpieczeństwa Twojego i innych kierowców.