Trwa ładowanie proszę czekać ...

Sposoby na czyszczenie wnętrza samochodu

11 września 2017

Gdy uda się nam już umyć samochód z zewnątrz tak, że jego wygląd nie budzi żadnych zastrzeżeń, wskazane jest zastanowienie się nad tym, jak zatroszczyć się o jego wnętrze. Jak zrobić to na tyle dobrze, aby efekt końcowy można było uznać za satysfakcjonujący?

Na szczęście, nie jest to wcale trudne zadanie. Nie sposób nie zgodzić się z tym, że podróżowanie czystym samochodem jest bardziej niż satysfakcjonujące. Po zimie jednak jego wnętrze zwykle pozostawia wiele do życzenia, co przyznają nawet ci kierowcy, których trudno jest określić mianem pedantów.

Zacznij od odkurzenia całego wnętrza

Pierwszym krokiem na drodze wiodącej ku normalności powinno być zatem odkurzenie pojazdu. Oczywiście, również do wykonania tej czynności dobrze jest się przygotować, jeśli więc mamy do czynienia z jakimiś przedmiotami na dywanikach, powinniśmy starać się ich pozbyć na czas sprzątania. Podczas samego odkurzania wskazane jest też podjęcie próby dostania się do tych miejsc, które nie są łatwo dostępne. Oczywiście, może się okazać, że odkurzacz, jakim posługujemy się w domu, nie jest w stanie wywiązać się z tego zadania. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie temu, aby udać się na stację benzynową i przekonać o tym, co mogą nam tam zaproponować. Dostępne na niej urządzenia charakteryzują się większą mocą, można mieć więc pewność, że poradzą sobie nie tylko z kurzem, ale i z okruszkami, które znalazły się w miejscach, do których trudno się dostać.

Czyszczenie tapicerki samochodowej

Pranie tapicerki – jak zrobić to dobrze?

Jeśli tapicerka jest już starannie odkurzona, możemy przystąpić do czynności związanych z praniem tapicerki. Tu na szczególną uwagę zasługuje to, za pomocą jakich środków chcemy wykonać tę czynność, okazuje się bowiem, że każdy z nich jest przeznaczony do tapicerki nieco innego rodzaju. Inne rozwiązanie nadaje się do weluru, a inne do skóry, ewentualne pomyłki mogą nas przy tym drogo kosztować.

Co zrobić z przylepionymi kawałkami gumy do żucia?

Jeśli podróżują z nami dzieci, poza zwykłymi plamami możemy mieć też do czynienia z gumą do żucia przyklejoną do siedzenie. Uporanie się z nią najczęściej jest możliwe przy zastosowaniu sprężonego powietrza, takiego samego, jak te, którego używamy czyszcząc komputer.