Trwa ładowanie proszę czekać ...

CAR DETAILING? JAK POPRAWNIE ZADBAĆ O STAN LAKIERU?

3 lipca 2017

Czym jest Car detailing?

To specjalny proces pielęgnacyjny, który jest przemyślany i dobrze zaplanowany. Zadaniem będzie ochrona samochodu oraz utrzymywanie go w dobrym, salonowym stanie. Powszechnie powtarza się, że to raczej działanie dla samochód w dobrym stanie. Jednak w praktyce jest inaczej. Każde auto niezależnie od wieku może zostać poddane takim właśnie zabiegom.

Krok 1

Zawsze taki proces rozpoczyna się od dekontaminacji. Nakłada się na nadwozie specjalnie przygotowane środki i w ten sposób będzie można liczyć na to, że usunięte będą wszelkie osady pochodzenia metalicznego a także substancje smoliste. Należy potem dokładnie opłukać samochód z chemii jaka była stosowana.

Krok 2

Należy przygotować sobie odpowiednio nawierzchnię samochodu. Wykorzystywać można specjalną glinkę, dzięki której można oczyścić lakier z pozostałości po myciu a także z wszelkich nieczystości, które doczepiły się do lakieru. Glinkowanie jest procesem prostym, który jednak nie wymaga od nas wielkich umiejętności, każdy bez problemu będzie mógł to wykonać.

Korekta lakieru samochodowego

Krok 3

W ramach tego kroku wykonywana będzie oczywiście praca związana z korektą lakieru. Wymagać to będzie doświadczenia oraz odpowiedniej wiedzy o lakierach i tym jak mogą się one zachowywać. Na początek będzie trzeba sprawdzać jaka jest grubość powłoki, następnie stosujemy również pasty ścierne, pady z maszyną polerską, by w ten sposób uzyskać sobie świetne polerowanie.

Krok 4

Na koniec lakier musi być także dobrze zabezpieczony. Robić to będzie można na dwa sposoby. Z jednej strony nakładać będzie można powłoki w płynie. W kontakcie z lakierem będzie się ona krystalizować i powłoka zrobi się rzeczywiście twarda, chronić będzie samochód. W kontakcie lakierem będą dobrze działać również woski naturalne bądź też sztuczne. To na jaki wosk się decydujemy będzie zależeć od nas, woskiem naturalnym uzyska się lepszy połysk.

Szukamy dobrego specjalistę

Jeśli chodzi o obecnie istniejące działania w ramach detailingu będzie trzeba szukać naprawdę dobrego specjalisty, który będzie w stanie zająć się takimi działaniami. Jest to stresujące, ponieważ dajemy innym dostęp do swojego auta i pozwalamy nad nim pracować, jeśli jednak znajdzie się dobrego specjalistę będzie w stanie sprawnie wykonywać swoje zadania. na pewno warto będzie szukać takiej osoby, która zajmuje się detailingiem i będzie w stanie wszystkie zadania wykonać profesjonalnie dbając o jakość auta.